دورس زنانه

نمایش دادن همه 3 نتیجه

 انواع دورس زنانه

شروع فصل پاییز و زمستان ما را به یاد لباس‌های گرم و تعویض آن‌ها با لباس‌های خنک می‌اندازد. یکی از لباس‌ زنانه  که در روزهای سرد سال مورد استفاده افراد قرار می‌گیرد، دورس زنانه است. پارچه دورس ضخیم بوده و از طریق ماشین‌های گردباف بافته می‌شود.

حالت کرکی و لطافت داخلی این پارچه باعث می‌شود تا گزینه مناسبی برای استفاده در فصول سرد سال به شمار رود. جالب است که بدانید تولید این پارچه به دوران باستان برمی‌گردد. در ابتدا این پارچه از الیاف گیاه کتان بافته می‌شد.

امروزه پارچه دورس از ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی بدست می‌آید و قابلیت‌هایی مانند افزایش مقاومت در برابر سایش، رنگ‌پذیری و همینطور کاهش قیمت به آن افزوده شده است.

ویژگی‌ های دورس زنانه

دورس پارچه‌ای ضخیم است که برای استفاده در فصل پاییز و زمستان تولید می‌شود. انواع مدل دورس زنانه محبوبیت زیادی بین بانوان داشته و در استایل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تارهای پشت این پارچه و نخ‌هایی که در تراکم بالا روی هم قرار گرفته‌اند، موجب ضخیم بودن آن می‌شوند. برای شناسایی پارچه دورس می‌توانید آن را لمس کنید؛ زیرا حالت کرکی آن کار شناسایی این پارچه را راحت کرده است.

انواع پارچه دورس زنانه

این پارچه دارای تنوع بالایی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

پارچه دورس اسپان

این نوع دورس از خاصیت کشسانی فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده و استفاده از آن در صنعت پوشاک بسیار رایج است.

پارچه دورس سه نخ

برای تولید لباس‌های ورزشی و زمستانی از پارچه دورس سه نخ استفاده می‌کنند. بهره‌گیری از جنس لاکرا در این نوع از دورس موجب قابلیت کشسانی بالای پارچه شده که در تولید شلوار بسیار کابردی است.

پارچه دورس پنبه

این نوع دورس قابلیت جذب رطوبت بالایی دارد و از الیاف طبیعی تهیه می‌شود. در پارچه دورس پنبه امکان آب رفتگی نیز وجود دارد.

پارچه دورس ملانژ

دورس ملانژ اغلب در تولید دورس زنانه ورزشی استفاده می‌شود. همچنین این پارچه در تولید لباس‌های ورزشی مانند انواع دستکش، کلاه و همینطور شلوار به کار می‌رود.

پارچه دورس لاکرا

لاکرا با نخ‌های دیگر ترکیب می‌شود و به صورت خالص مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این پارچه بسیار باکیفیت و انعطاف‌پذیر است.

پارچه دورس گلکسی

از این پارچه در تولید لباس‌های ورزشی استفاده می‌کنند. این پارچه در تولید لباس‌های کودکان و نوزادان نیز کاربرد زیادی دارد.

کاربرد پارچه دورس

از این پارچه در تولید انواع دورس زنانه استفاده می‌شود. دورس سه نخ انتخاب عالی برای تولید لباس‌های زمستانی به شمار می‌رود؛ زیرا از کیفیت و ضخامت بالایی برخوردار است. این پارچه با گذشت زمان کیفیت خود را حفظ کرده و فرم خود را از دست نمی‌دهد.

لازم به ذکر است که دورس ملانژ و دورس پنبه و دورس سه نخ از متداول‌ترین نوع این پارچه هستند. در تولید لباس‌های ورزشی از دورس دو نخ و همینطور سه نخ استفاده می‌کنند که حجم گسترده‌ای از الیاف آن از پلی‌استر است.

نحوه مراقبت از دورس زنانه

همانطور که اشاره شد، این پارچه از تنوع گسترده‌ای برخوردار است و باید با توجه به نوع آن، مراقبت و شستشو رعایت شود. توصیه می‌شود که این لباس را با آب سرد بشویید و از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. از طرفی دورس زنانه‌ای که از جنس پنبه باشد، احتمال آبرفت دارد، بنابراین نباید این لباس را پس از شستن آویزان کنید.

خرید اینترنتی دورس زنانه از بولگانو

دورس زنانه یکی از پوشاک مناسبی است که برای استفاده در هوای سرد سال به شمار می‌رود. این لباس طرفداران زیادی دارد و با شلوارهای مختلف، استایل‌های متفاوتی را به وجود می‌آورد. برای خرید و اطلاع از قیمت دورس زنانه می‌توانید از طریق بولگانو اقدام کنید.